Folia rynkowa: Bitcoin Flat w cenie $11.2K; DeFi ma najwyższy miesięczny wolumen w historii

Posted in Gewinn on

Folia rynkowa: Bitcoin Flat w cenie $11.2K; DeFi ma najwyższy miesięczny wolumen w historii
Handel Bitcoin jest słaby wtorek, podczas gdy wolumeny na DeFi są tak wysokie, jak kiedykolwiek były.

Bitcoin (BTC) handluje około $11,2587 od 20:00 UTC (16:00 ET). Przesunięcie o 1.6% w stosunku do poprzednich 24 godzin.
Zakres 24-godzinny Bitcoin’a: $11,005-$11,419
BTC powyżej 10-dniowych i 50-dniowych średnich kroczących, bykowy sygnał dla techników rynkowych.

Po dzikiej niedzielnej akcji, w której cena najstarszej na świecie kryptokuranty spadła do 10.050 dolarów na giełdach spot takich jak Coinbase, Bitcoin Trader handluje stosunkowo płasko, we wtorek na poziomie około 11.200 dolarów. „Aktywa są przedmiotem obrotu w wąskim przedziale od 11 080 dolarów do 11 220 dolarów“, powiedział Constantine Kogan, partner w funduszu kryptologicznym funduszy BitBull Capital. „Aby kontynuować zeszłotygodniowy rajd, Bitcoin musi pokonać poziom oporu, który jest w regionie 11.300 dolarów – 11.400 dolarów,“ dodał.

Katie Stockton, analityk Fairlead Strategies, mówi, że rynek bitcoinów jest słabszy po tym, jak pod koniec lipca inwestorzy spieszyli się z zakupami, co doprowadziło do sytuacji „overbought“ dla najstarszej kryptokuranty na świecie. „Uważamy działania cenowe na boki za konstruktywne“ – mówi. „Bitcoin zyskał około 29% od niskiego poziomu z lipca, a teraz powinien się skonsolidować.“

Przeczytaj więcej: Bitcoin Futures Interest Soars as Bond Yields Fall to Record Lows.

Drukowanie pieniędzy z Rezerwy Federalnej jest jednym z powodów, dla których sprawa o zakup bitcoin podtrzymuje, mówi BitBull’s Kogan. „Gwałtowny wzrost Bitcoinu wiąże się z osłabieniem kilku światowych walut – dolara i chińskiego juana“, powiedział. Według Fed, podaż pieniądza M1, który stanowi gotówkę i jej ekwiwalenty, wzrosła z 4 bilionów dolarów na początku lutego do 5,3 biliona dolarów na koniec lipca, co stanowi wzrost o 33%.

Pieniądze zasilają ostatnie 10 lat. Szary wskazuje na recesję.

Andrew Tu, dyrektor wykonawczy w ilościowej firmie handlowej Efficient Frontier, jest byczy na wyższą cenę bitcoin. „Jesteśmy teraz na wyższym poziomie i mamy teraz prawdziwie przetestowaną linię wsparcia za 11.000 dolarów“, powiedział Tu. „Bitcoin wydaje się mieć teraz tendencję wzrostową.“

Przeczytaj więcej: Jak Fed Nears Inflation Rubicon, analitycy Widzą $50K Bitcoin w grze

Rekordowe wolumeny DEX
Ether (ETH), druga co do wielkości kryptokurcja pod względem kapitalizacji rynkowej, spadła we wtorek, osiągając poziom około 387 dolarów po spadku o 1,8% w ciągu 24 godzin od 20:00 UTC (16:00 ET).

Przeczytaj więcej: Ethereum 2.0 Testnet Medalla Goes Live z 20.000 Walidatorów

Lipiec był najlepszym miesiącem pod względem wolumenu obrotów na zdecentralizowanych giełdach zasilanych z Ethereum, czyli DEX-ach. Według agregatora danych Dune Analytics, wolumeny DEX zbliżyły się w tym miesiącu do 4,3 mld dolarów, czyli czterokrotnie więcej niż w czerwcu i wzrosły dwunastokrotnie od lipca 2019 roku. Wiodącym miejscem był DEX Uniswap, po którym nastąpiła krzywa platformy wymiany stabilnych monet (stablecoin swapping).

„Uniswap naprawdę bardzo się rozwinął w ciągu ostatniego roku“, powiedział Efficient Frontier’s Tu. Zwrócił również uwagę na ulepszenia technologiczne i zachęty zwiększające płynność finansową, które pomogły w rozwoju DEX-ów. „Wynika to ze zautomatyzowanego tworzenia rynku, czyli AMM, innowacji widzianych w przestrzeni kosmicznej, a także z wydobycia płynności“.

Inne rynki
Aktywa cyfrowe na CoinDesk 20 są mieszane we wtorek. Znamienici zwycięzcy od godziny 20:00 UTC (16:00 p.m. ET):

łańcuszek (LINK) + 10%
tezos (XTY) + 6,6%
qtum (QTUM) + 6,4%
Przeczytaj więcej: Charlie Lee, Adam Back Lead $3.1M Token Raise for Blockchain Game

Znani przegrani od 20:00 UTC (16:00 p.m. ET):

xrp (XRP) – 6,3%
bitcoin sv (BSV) – 4,7%
bitcoin cash (BCH) – 4,5%
Przeczytaj więcej: Spadek sprzedaży Ripple Snaps XRP Z 33 mln dolarów Crypto sprzedanych w II kwartale

Akcje:

Azjatycka spółka Nikkei 225 zamknęła się na wyższym poziomie, co oznacza wzrost o 1,7%, ponieważ duże ilości produkcji na całym świecie zwiększyły zapasy Asahi i Mitsubishi Chemical w Tokio.
Europejska giełda FTSE 100 zakończyła dzień bez zmian, w czerwonym kolorze 0,05%, ponieważ napięcia w Stanach Zjednoczonych i Chinach pozostawiły inwestorów niepewnymi co do perspektyw gospodarczych.
Amerykańska giełda S&P 500 pozostała bez zmian, co oznacza wzrost tylko o 0,36%, ponieważ amerykańscy ustawodawcy wskazali, że w tym tygodniu nie pojawiłby się nowy pakiet pomocy związanej z koronaawirusami.
Przeczytaj więcej: INX przeskalowuje amerykański cel IPO do 127 mln dolarów – nadal jest ustawiony na największy kryptonim w USA.

Towary:

Złoto wzrosło o 2%, dopełniając po raz pierwszy $2,000 na $2,016 od czasu prasy.
Ropa naftowa wzrosła o 1,9%. Cena za baryłkę West Texas Intermediate crude: 39,66 dolarów.
Przeczytaj więcej: Genesis‘ Lending Rebounds w 2Q; Firma potwierdza Niezabezpieczone Pożyczki

Treasurys:

Wszystkie obligacje skarbowe USA wymknęły się we wtorek. Rentowność, która przesuwa się w przeciwnym kierunku niż cena, spadła najbardziej w stosunku do 10 lat, w czerwonych 8,6%.

Any Queries? Ask us a question at +0000000000